Çılgın Türk'ler

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Çılgın Türk'ler

Ey Çılgın Türk Forumumuza Üye olarak Bir Çılgınlık Yapar mısın!

MHP'li Meclis Üyesinden İlginç Tavsiye :sağlığınız için At ve Eşek Eti Yeyin

Admin
    Admin
    Admin

MHP'li Meclis Üyesinden İlginç Tavsiye :sağlığınız için At ve Eşek Eti Yeyin Empty MHP'li Meclis Üyesinden İlginç Tavsiye :sağlığınız için At ve Eşek Eti Yeyin

Mesaj  Admin Paz Ekim 18, 2009 7:36 pm

MHP'li Meclis Üyesinden İlginç Tavsiye :sağlığınız için At ve Eşek Eti Yeyin

16.10.2009 Adana'da Son Zamanlarda Zabıtalarca Yakalanan At ve Eşek Eti Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Tartışma Konusu Oldu.

MHP'li Meclis Üyesinden İlginç Tavsiye :sağlığınız için At ve Eşek Eti Yeyin Mhp-li-meclis-uyesinden-ilginc-tavsiye-saglig-1782140_b

CHP'li üye Bekir Sıtkı Özer, at ve eşek kesenin 69 lira para cezasıyla kurtulmasını eleştirirken oturumu yöneten MHP Meclis Üyesi Başkan Vekili MHP'li Mustafa Tuncel'in, "Kalp hastası ya da damar sisteminde bozukluk olanlara at ve eşek eti yemeyi tavsiye ediyorum." demesi salonda bulunanları şaşırttı.

Türklerin tarih boyunca at eti yediğine dikkat çeken Tuncel, "At ve eşek etinin en fazla kesildiği dönemde bu konuyu araştırdım. O yıllarda Adana'da at ve eşek kesen iki fabrika vardı. Bu fabrikadakiler, bu etleri çok güzel bonfile haline getirip, Fransa'ya ihraç ettiklerini söylediler. Araştırın; Fransa'da en makbul et, yağsız olduğu için at ve eşek etidir. Bizim zabıtalara da duyurulur, bunların üzerine fazla gitmesinler." diye konuştu.

"Siz de eşek ya da at eti yiyor musunuz?" yönündeki soruya ise, "Özel olarak yemiyorum ama davet etseler kesseler yerim." şeklinde konuştu. Tuncel sözlerinin arkasında olduğunu söyledi.

Kendisinin at ve eşek eti yenmesine karşı olmadığını vurgulayan Tuncel, "Benim karşı olduğum konu, at ve eşek etinin koyun eti veya sığır eti gibi satılarak anormal kar elde edilmesi. Yoksa bu etler protein kaynağı. Sorun doktorlara gıdacılara yağ oranı en az olan etler." dedi.

Diğer taraftan Adana'nın merkez Yüreğir Belediyesi'nin 26 Eylül'de Yakapınar ve Bahçelievler mahallelerinde jandarma ile yürüttüğü ortak operasyon sonrası 200 kilogram eşek eti ele geçirilmişti. Aralarında gebelerin de bulunduğu kesime hazır 41 eşeğe el konulmuş, olayla ilgili 2 kişi de gözaltına alınmıştı. Operasyonları devam ettiren ekipler, 14 Ekim gecesi de Bahçelievler Mahallesi 1326 Sokak'taki bir eve yaptığı baskında, kesilmiş 1 at ve 3 eşek ile kesime hazır 6 eşek bulmuştu. Baskın sırasında evin sahibi Mehmet Bayar, arka pencereden atlayarak kaçmıştı.

Forum Saati Ptsi Mayıs 13, 2024 6:46 pm